איתור נזילות

נושאים בעמוד

נגן וידאו

חברתנו מבצעת איתור נזילות עם המכשור המתקדם ביותר
ומבצעת תיקון במקום – כולל אחריות מלאה לתיקון !!!

1

איתור נזילות היא אחת הבעיות היותר קשות לאינסטלטורים. הנזילות נגרמות כתוצאה מבעיה באיטום הצינורות המובילים את המים לברזים. בדירות הבניינים הצינורות מועברים בקירות הבית וכתוצאה מכך נגרמת רטיבות שנראית לעין על ידי כתמים בקירות. מה הם הכלים המשמשים לאיתור נזילות?

נזילות-גדול
איתור נזילות

מה הסימנים לנזילה?

אם זיהיתם כתמי רטיבות ועובש בקירות הבית ואתם לא בעונת הגשמים, ייתכן מאוד שזהו סממן לקיום נזילה באחד הצינורות בבית. כיוון שהצינורות מוסתרים בקירות או מתחת לרצפות קשה לאתר בדיוק מה מקור הנזילה ובכלל, להיות לא מודעים לקיומה. אם בסוף החודש קיבלתם חשבון מים חריג, זה יכול להעיד על קיום של נזילה במקום שאינו נראה לעין. כדי להיות בטוחים שהסיבה לחשבון מים מנופח הוא נזילה, יש לבדוק אתת שעון המים. סוגרים את כל הברזים בבית ואת מכשירי החשמל הצורכים מים כמו מכונת כביסה או מדיח כלים, ניגשים לשעון ובודקים אם הוא ממשיך לרוץ. אם כן, כנראה קיימת נזילה.

מצלמה טרמית לאיתור נזילות

אם בעבר אינסטלטורים היו נאלצים לשבור קירות ולהוציא רצפות כדי לאתר נזילה ולתקן אותה, כיום ניתן לאתר נזילות על ידי מכשור מתקדם כמו מצלמה טרמית. זוהי מצלמה העובדת על פי הפרשי טמפרטורה. היא מזהה אתת הנזילה רק אם המים הזורמים בצינורות הם חמים. אם מדובר במי ביוב או אם המים קרים אי אפשר לאתר נזילה באמצעות המצלמה. השימוש במצלמה טרמית מייקרת את העבודה אבל היתרונות שלה היא שלא צריך לפרק אריחים ורצפות במקומות שאין בהם צורך. מערכת האינסטלציה היא מורכבת ומשרתת את דיירי הבית רבות. יש נזילות שמקורן בברז או בסיפון הכיור. אלה נזילות שלא קשה לאתר, גם אם מזהים שמטפטים מים מהתקרה מבינים שמקור הנזילה הוא ברצפה של השכן מעל. אבל לא תמיד ניתן לזהות את מקור הנזילה שלא על ידי איש מקצוע מומחה שיאתר את מקור הנזילה ויטפל בה ביסודיות על מנת שלא תישנה.

איך בוחרים אינסטלטור?

אם צצה בעיית אינסטלציה כל שהיא, הגעת האינסטלטור נעשית דחופה על מנת להחזיר את הבית לתפקוד שגרתי. נזילות בעיקר הן בעיות שאם לא מטפלים בהן במהירות האפשרית עשוי להיגרם נזק גדול בהרבה ממה שקרה כשזיהו אותה. גם אם הרטיבות פסקה, זה לא אומר שהצנרת חזרה לקדמותה. יש צורך לחזק את האיטום במקום. לכן לא מומלץ לדחות את הגעת האינסטלטור במקרה וזיהיתם נזילה. לכל אינסטלטור יש התמחות בענף האינסטלציה. יש אינסטלטורים המתמחים במערכות אינסטלציה ביתיות ויש במערכות ציבוריות וכיו”ב. כדי להעניק טיפול יסודי ויעיל למערכת האינסטלציה, מומלץ שהאינסטלטור יבין במערכת הייעודית.

 

מוזמנים לקרוא בנוסף:

הסדר ביטוח

נושאים בעמוד

נגן וידאו

שרון מור- יצאת צדיק!

                Call Now Button