בית משותף

נושאים בעמוד

נגן וידאו
בית משותף
בית משותף

תיקון צנרת בבית משותף, מי האחראי על תשלום הנזקים? איך בוחרים אינסטלטור לתיקון הצנרת מבלי להסתכסך עם השכנים, איך מזהים מה מקור הבעיה.

מי משלם עבור תיקון צנרת בבית משותף?

ותיקון_צנרת_משותפתועד הבית בבניין מתחזק חשבון וועד בדיוק לשם טיפול בבעיות המשותפות לכלל דיירי הבניין. צנרת בית משותף היא כוללת את הצינורות אשר מובילים מים משעון המים הראשי לשעונים הפרטיים. לכן האחריות במלואה מוטלת על כולם והתשלום עבורה אמור להיות מחשבון הוועד.

כמו כן, הוועד אחראי לתחזק באופן שוטף את מערכות הצנרת ולוודא כי אינן עתידות להינזק בנזקים שעלותם גבוהה מדיי.

אם אין די כסף בחשבון הוועד לשלם תיקוני צנרת מסובכים, לדוגמה אם נדרשת החלפת כל הצנרת המשותפת, מדובר בתיקון שעלותו די גבוהה וייתכן כי מה שקיים בחשבון הוועד אינו מספיק.

לכן, במקרים כאלה, אין ברירה הוועד יצטרך לאסוף מכל אחד את החלק היחסי שלו עבור התיקון. במקרה שאחד הדיירים מסרב לשלם עבור התיקון, או מעכב את התיקון על ידי אינסטלטור מקצועי, יתר הדיירים יכולים לתבוע אותו על נזיקין ופגיעה באיכות החיים שלהם.

יחד עם זאת, וועד הבית מחויב להביא בפני הדיירים מספר הצעות מחיר של אינסטלטורים ולבחור מהם את הראויה ביותר .

הצעת המחיר תיבחן לא רק על פי עלות תיקון זולה, אלא עליו לשאת באחריות לתיקון איכותי ויסודי על מנת שלא יצטרך לערוך תיקון מחודש.
תיקון צנרת בבית משותף

איך בנויה מערכת האינסטלציה בבניין משותף?

כל עוד מדובר בבתים פרטיים, אין צינורות אינסטלציה הטמונים בתקרת הבית. בבניינים משותפים הצנרת בתקרת הבית היא לעשה שייכת לבית שמעל. לכן אם מזוהה רטיבות בתקרת הבית בעיקר במקומות כמו המטבח או שירותים ואמבטיה, כנראה שמקור הבעיה היא בצנרת השכן מלמעלה.

צינורת האינסטלציה שלו טמונים ברצפה לרוחב, שהיא למעשה תקרת השכן מתחתיו. לכן, במקרה שמזוהה רטיבות וטפטופים בתקרת הבית, יש ליידע אתת השכן מלמעלה שיזמין אינסטלטור לאבחן את מקור הבעיה. במקרה זה, מדובר בצנרת הפרטית שלו ועל כן, השכן מלמעלה אמור לשאת בהוצאות התיקונים.

לא אחת מוגשות תביעות על נזקי מים שנגרמו בבניין משותף כשלא מצליחים ליישב את האחריות לתיקון הבעיה. במקרים שיש פיצוץ צנרת ומיד מתגלה הבעיה אולי ברור יותר מה הוא תחום האחריות של כל שכן. אך במקרים שנוצרת קורוזיה והתפוררות בטון בשל אטימות לקויה של אחד הצינורות, קשה יותר לברר מי אמור לשאת בעלות התיקון.​

מוזמנים לקרוא בנוסף:

תיקון צנרת ביוב

נושאים בעמוד

נגן וידאו

שרון מור- יצאת צדיק!

                Call Now Button