הגברת לחץ מים

נושאים בעמוד

נגן וידאו
הגברת לחץ מים
הגברת לחץ מים

הגברת לחץ מים היא בקשה המופנית לאינסטלטורים לאחר שדייר הבית הבינו כי שטיפת כלים ומקלחות אורכות שעות רבות בגלל זרם מים חלש בברזים. לחץ מים נמוך היא תופעה מאוד נפוצה בעיקר בקומות גבוהות של בנייני מגורים. יש לזה פתרונות , אך יעילות הטיפול תלויה דבר ראשון בזיהוי מקצועי של הבעיה הגורמת ללחץ מים נמוך.

מתי יש צורך בהגברת לחץ מים?

גורמים שונים קיימים ללחץ מים נמוך. המוביל שבהם הוא שההתקן “חסכמים” סתום באבנית. כך לא מתאפשר מעבר חופשי של מים. גורם נוסף הוא דליפה של מים מהצינורות לברזים או אטימה שאינה חזקה מספיק יכולה לגרום למים לזרום לצדדים והמים המגיעים לברז ירדו בלחץ נמוך מאוד. אם מזהים כי חלה ירידה בלחץ המים בקומות העליונות של הבניין בלבד, כנראה שגרביטציית המים נפגעה. לכן חשוב שהאינסטלטור יבחן את לחץ הגרביטציה ממאגרי המים לבניין. אם יש בעיית לחץ מים לכל דיירי הבניין כנראה שמקור הבעיה הוא בתשתית המים העירונית, בצנרת התת קרקעית. במקרה זה ראוי לערב את וועד הבית ולקרוא לאינסטלטור מקצועי לטיפול בצנרת הבניין.

הגברת לחץ מים בבית

לכל מקור לבעיית לחץ מים יש טיפול שונה. אבחון המקור ללחץ מים נמוך מאפשר התאמת טיפול יעיל. יש אפשרות להתקין משאבה מיוחדת להגברת לחץ המים, אך קיימות לא מעט טכניקות נוספות לטיפול שונה על ידי גורמים שונים. אם מעוניינים להגביר את לחץ המים חשוב לזכור כי לא צריך למהר לפתרון היקר ביותר והוא התקנת המשאבה להגברת הלחץ בבניין. לעיתים גם ניקוי של הצינורות או החלפת החסכמים יכולה להביא לפתרון יעיל. אם מדובר על בניין שלם הסובל מבעיה זו מומלץ לפנות לעירייה בבקשה לפתרון בעיית הזרם לאחר שנסדקו התשתיות כי הן אטומות דיין.
הגברת לחץ מים

איך בוחרים אינסטלטור לטיפול בבעיית המים?

כאמור, אבחון נכון של מקור הבעיה יכול להיות הגורם המכריע לגבי בחירת טכניקה נכונה לטיפול נכון. לכן חשוב להגדיר לאינסטלטור עוד בטלפון את הבעיה ולהבין אם יש לו ניסיון מקצועי בטיפול בבעיות לחץ מים. לאחר מכן, חשוב לבדוק מספר הצעות מחיר לגבי טיפול בהגברת לחץ המים. כי מדובר בטיפול שהוא יחסית יקר. מומלץ כי האיש שתבחרו שייגע במערכת האינסטלציה בביתכם יהיה אדם אמין ויסודי. טיפול שאינו יסודי בצנרת הבית עשויה להגביר את בעיות האינסטלציה ולגרום להוצאות מיותרות. זמינותו של האינסטלטור חשובה כי למקרה שהבעיה נשנית, תהיה אחריות וכתובת שיטפלו בה .

 

מוזמנים לקרוא בנוסף:

פתיחת סתימות

נושאים בעמוד

נגן וידאו

שרון מור- יצאת צדיק!

                Call Now Button