הוצאת שורשים מצנרת ביוב

נושאים בעמוד

נגן וידאו

שורשים בצנרת הביוב זו אחת הבעיות השכיחות ביותר שכל אינסטלטור מכיר. השורשים ניזונים ממי השפכים ושאריות פסולת למיניהן ובהמשך לכך גדלים בתוך הצנרת ועלולים להוביל לחסימה חלקית במקרה הטוב, סתימה ואף נזק לצנרת כולה. במידה ואתם שואלים את עצמכם כיצד להתמודד עם שורשים בצנרת הביוב, הגעתם למקום הנכון.

מדוע ישנם שורשים בביוב?

קווי צינורות סדוקים וישנים מאפשרים למים לנזול ועל ידי כך מזמינים צמחים להגיע אליהם. לרוב תהליך חדירת השורשים לביוב הוא סמוי מן העין ובלתי אפשרי יהיה לזהות אותו עד למקרה של סתימה או הצפה בביוב. לכן, במידה ומתקיימות הצפות או סתימות לעיתים תכופות אולם לא נמצאה שום תקלה אחרת, ייתכן מאד שישנה חדירת שורשים לביוב.

מה עושים בנידון?

הוצאת שורשים מצנרת ביוב יכולה להיות עבודה מאד מאתגרת ומורכבת אולם היא הכרחית, שכן ללא עבודה זו הביוב עלול לקרוס לחלוטין או להוביל למגוון תרחישים לא נעימים כמו ריחות, הצפות ונזילות. באמצעות ציוד טכנולוגי מתקדם אפשר לוודא היום שמערכת הביוב תוכל לשרת אתכם זמן רב.

אבחון – מתי יש צורך בהוצאת שורשים מצנרת ביוב?

אבחון מערכת הביוב באופן שגרתי הוא חשוב מאד בשביל לשמר את תפקודה התקין של המערכת ולמנוע מראש תקלות עתידיות. סתימות כתוצאה מצמיחת שורשים הן אחד הגורמים העיקריים לבעיות הקשורות למערכת הביוב השונות – השורשים מנקבים את הדרך לכיוון המים הזורמים שבצנרת ומובילים לסתימות קשות. לכן, איתור מוקדם ככל האפשר של השורשים מעורר טיפול מהיר ויעיל, שהוא קריטי בשביל למנוע נזקים.

חיתוך שורשים באמצעות רובוט

הדרך היעילה ביותר לחתוך את השורשים שצמחו בצנרת הביוב היא באמצעות רובוט משוכלל אשר מתחבר אל ראש הצינור של הביוב וחותך את שורשי העץ. בסוף פעולת החיתוך צריך לבצע שטיפה בלחץ מים של צנרת הביוב בשביל לוודא שכל שאריות שורשי העץ הוסרו מצנרת הביוב – לעיתים, שורשים ממשיכים לגדול גם לאחר שחתכו אותם, ומהסיבה הזו שטיפת שאריות שורשים היא חשובה מאד.

לסיכום, כיצד מונעים מהשורשים לצמוח שוב בצנרת?

פעולות חיתוך השורשים לצד ניקוי הצנרת אינן מספיקות בשביל להיפטר מהבעיה. הדרך המיטבית למניעת הישנות של צמיחת שורשים בצנרת היא פיזור חומר קוטל שורשים אשר גורם למצב בו שורשי הביוב אינם יכולים לחדור ולצמוח בצנרת שוב. לא צריך לחכות לשם שימוש בחומר קוטל שורשים לצמיחה בתוך הצנרת, מומלץ לפזר את החומר בצנרת בתדירות של פעם בשנה.

נושאים בעמוד

נגן וידאו

שרון מור- יצאת צדיק!

Call Now Button