החלפת דודי שמש וקולטים

נושאים בעמוד

נגן וידאו

דוד שמש משולב חשמל הוא הדוד הנפוץ ביותר, וסביר להניח שמדובר בדוד שנמצא גם אצלכם בבית. הדוד יוצר עבורכם גישה נוחה ומהירה למים חמים בעלויות מינימליות ואפילו חינם. ברוב הבתים החלפת דודי שמש דרושה אחת לסביבות שמונה עד עשר שנים. מה חשוב לדעת על החלפת דודי שמש וקולטים? במידה ואתם זקוקים להחלפת דודי שמש וקולטים, הכתבה הבאה מיועדת במיוחד עבורכם.

החלפת דודי שמש וקולטים - אינסטלטור שרון מור

דוד שמש

מדובר בדוד חשמלי שכולל קולטי שמש. בתוך הקולטים יש צנרת אשר מתחממת בהמשך לעוצמת וזווית השמש ביחס לקולטים. מהקולטים עוברים המים החמים לדוד, והמים הפחות חמים עובדים מהדוד לקולטים. כלומר, כל עוד ישנה שמש, ישנם גם מים חמים לשימוש מיידי בדוד. על מנת להמשיך להינות מהדוד יש לטפל בו במידת הצורך. מה חשוב לדעת בנושא?

החלפת דוד שמש

הסיבות העיקריות להחלפת דודי שמש הן חלודה במים שמגיעים מהדוד, פיצוץ דוד השמש או נזילה ממנו. חלודה במים זו בעיה שרלוונטית בדרך כלל רק לדודים ישנים באופן יחסי, שכן לפני 2017 עוד לא נכנס לחוק התקן לפיו דוד מחויב להיות מצופה באמייל. את הדודים האלה יש להחליף.

כמו כן, במידה והדוד שלכם לא נדלק או לא מחמם, מקצר את החשמל או עוד מגוון תקלות אחרות יש להזמין טכנאי דודים שיבדוק אותו ויעזור לכם להבין האם יש צורך בתיקון או החלפה. למשל, אם הצטברות אבנית היא התקלה בדוד שלכם ככל הנראה תזדקקו להחלפת גוף חימום או פלאנג’ ולניקוי של הדוד.

החלפת קולט שמש

קולט שמש שוכב ליד דוד השמש ונראה כמו לוח שחור. הקולט הוא זה אשר אחראי על חימום המים בזמן שיש בחוץ שמש. לכן במידה והדוד שלכם לא מחמם גם בקיץ, ככל הנראה ישנה בעיה בקולט. החלפת הקולט מתבקשת כאשר ישנה נזילה מקולט השמש או שהוא סתום מרוב אבנית, במקרה האחרון יש אפשרות לניקוי באמצעות שטיפה בלחץ מים, אולם במידה והאבנית קשה מידי עולה צורך להחליף את כל הקולט.

כיצד מתאימים קולט לדוד השמש?

לסיכום, בעת החלפת דודי שמש וקולטים איך מוודאים שהם מתאימים? ראשית צריך לוודא את תפוקת החום של הקולט – אשר מיוצרת ביחידת אנרגיה שנקראת קילו קלוריה. הכפלת נפח הדוד ב-41 היא התפוקה הקלורית שאנו זקוקים לה מהקולט שלנו. על כל קולט כתובה מידת התפוקה שלו, ובאופן הזה ניתן להתאים את הקולט לדוד.

נושאים בעמוד

נגן וידאו

שרון מור- יצאת צדיק!

                Call Now Button