החלפת צנרת

נושאים בעמוד

נגן וידאו
החלפת צנרת
החלפת צנרת

החלפת צנרת בבניין או בדירה דורשת ידיים מקצועיות של אינסטלטורים מנוסים. צינורות האינסטלציה אמורים להחזיק לאורך שנים, אך בבניינים או דירות ישנות, אם לא הוחלפו צינורות האינסטלציה, קרוב לוודאי כי יש בה ריקבון אשר פוגע ביכולת האיטום והבידוד, נזילות תכופות, מים עכורים ולחץ מים נמוך בדירות. מתי צריך להחליף את צינורות האינסטלציה בבניין או בדירה הפרטית ?

מתי יש להחליף צנרת בניין?

הדיירים בבנייני מגורים ישנים, בהם אין מי שיתחזק את האינסטלציה של כל הבניין, נהנים פחות מאיכות מערכת האינסטלציה בביתם. לצנרת הבניין השפעה על זרימת המים לבתים והובלת השופכין. כאמור, צנרת רקובה מובילה לעובש ורקב, אבנית ומים עכורים. יתר על כן, בשל דליפות מים ואיטום לקוי בצינורות, לחץ המים בעיקר בקומות הגבוהות ירוד וחשבונות המים נוטים להיות גבוהים. לרוב מבחינים בצורך להחלפת צנרת הבניין רק כשיש נזילה או פיצוץ בצינור הבניין ולאחר בדיקה של אינסטלטור הוא בוחן את הצורך בהחלפה של כל צינורות הבניין.

זהו תיקון בעל עלות גבוהה, אבל ההשתתפות היא של כל הדיירים בבניין. מתוקף אחריותו של וועד הבית, לבחון הצעות מחיר שונות, אבל יש לוודא כי התיקון יבוצע על ידי אינסטלטור מקצועי ומוסמך בשל המורכבות שלו ובשל החשיבות לביצוע עבודה יסודית.

מתי יש להחליף צנרת בדירה?

במרחב הפרטי מערכת הצינורות היא הרבה פחות מורכבת. גם יותר מרגישים את הצורך להחליף את צינורות האינסטלציה. כאשר משפצים מטבח או חדר אמבטיה, השיפוץ כרוך בהחלפה של הצנרת הישנה בחדשה. חידוש של מערכת האינסטלציה הביתית דורשת גם היא ידיים מיומנות של אינסטלטור מקצועי. אם כבר דואגים להחלפת צנרת מומלץ לרכוש את הצינורות מהסוג הטוב ביותר כדי שהתיקון ישתלם למספר השנים הבאות ובטח כדי לשפר את איכות זרימת המים בבית.

לכן לא מומלץ להתפתות לאינסטלטור המציע לכם להחליף את הצינורות בעלות נמוכה אלא לברר את איכות הצינורות שהוא מתכוון לרכוש. לכל סוג של צנרת יש את היתרונות והחסרונות שלה. לדוגמה, צנרת מתכת נוטה לצבור אבנית, אך עמידה לאורך שנים רבות. לעומת צנרת פלסטיק, שגם היא מחוזקת מספיק אך אינה צוברת אבנית. שיקולים רבים יכולים להשפיע על סוג הצנרת בבית ולכן מומלץ להתייעץ עם אינסטלטור על סוג הצנרת הביתית.

לסיכום, בחירת אינסטלטור מקצועי ומומלץ הוא השלב הקריטי בהחלפת צנרת האינסטלציה בבית או בבניין. בחירת צינורות שאינם מתאימים או לא עמידים עשויים לגרום לקשיים בזרימת המים ולבעיות אינסטלציה בעתיד.

מוזמנים לקרוא בנוסף:

תיקוני דוד שמש בחולון

נושאים בעמוד

נגן וידאו

שרון מור- יצאת צדיק!

                Call Now Button