התקנת דודי שמש וקולטים

נושאים בעמוד

נגן וידאו

ברוב המקרים דודי שמש יהיו יעילים לעשור, אולם במקרים מסוימים מומלץ להחליף אותם בשביל לחסוך כסף רב על תיקונים מיותרים. במיוחד במקרים בהם דוד השמש שלכם חלוד וישן, דבר שעלול להוביל לתפקוד לא  תקין שכולל קצרים ונזילות, כבר אין הרבה טעם בביצוע תיקונים ועולה הצורך בהתקנה מחודשת של דוד כמו גם בהתקנת קולטים חדשים על הגג.

תיקון דודי שמש - אינסטלטור שרון מור

מתי מומלץ להחליף דודי או קולטי שמש?

למעשה כל עוד הדוד והקולטים עובדים על ידי העברת מים חמים לדוד אין ממש סיבה טובה להחליף אותם. אבל אם הדוד או הקולטים בני עשר שנים או יותר ואתם מגלים תקלות שחוזרות על עצמן כמו נזילות או סתימת אבנית, חלודה במים ועוד, כדאי להתקין חדשים. בהזדמנות זו נגיד שאם ברצונכם להאריך את חיי הדוד והקולטים יש לבצע כל שנתיים או שלוש שטיפה חיצונית ופנימית למניעת תקלות וסתימות.

בחירת גודל דוד השמש

בשביל שלא תתקלחו בטמפרטורת מים קרה מידי, יש לוודא עוד במעמד הרכישה שנפח הדוד שאתם רוכשים מתאים להיקף הצריכה שלכם. טווח נפחם של דודי שמש סטנדרטיים נע בין 80-200 ליטרים, כאשר השימוש הרחב ביותר הוא בדודים של 120 או 150 ליטרים.

תוכלו לדעת איזה נפח אתם צריכים בהמשך למספר הנפשות בבית – ההמלצה הכללית לנפח של דוד שמש היא 80 ליטרים לנפש אחת או שתיים. כמובן, במידה וידוע לכם על אי אלו הרגלי צריכה חריגים במשק הבית שלכם יש להתחשב בהם בעת בחירת הדוד.

בדיקת הגג

בשביל לתכנן מראש את התקנת הדוד וקולטי השמש, יש לבדוק את הגג שלכם – בבניין מגורים למשל יש לוודא שאכן יש די מקום לקולטים ולדוד שלכם, ובבית פרטי כדאי לתכנן בהתאם לסוג הגג, כאשר התקנה על גג רעפים למשל תהיה מסובכת יותר.

חשוב להבין שהיעד הוא לא עצם מציאת המקום הפנוי על הגג אלא מציאת מקום אסטרטגי שבו הקולטים יוכלו לקלוט טוב את השמש. במידה ובעקבות אילוצי הגג הקולט יפנה בסופו של דבר לכיוון שבו פחות שמש, עולה צורך בשני קולטים בשביל לעמוד בתפוקה.

לסיכום, התקנת דודי שמש וקולטים

מדובר בלא פחות מאשר השקעה במערכות חימום המים הביתיות. לכל אורך תהליך ההתקנה כדאי מאד לא להתפשר על איכות, החל מהדוד שבוחרים ועד השירות. העת ההתקנה, התחזוקה ופעולות התיקון למיניהן יש לקרוא רק לטכנאי מורשה ומיומן, גם אם לא מדובר באיש המקצוע הזול ביותר. מדובר בהשקעה כספית שללא ספק תחזיר את עצמה לאורך הזמן.

 

נושאים בעמוד

נגן וידאו

שרון מור- יצאת צדיק!

                Call Now Button