התקנת דודי שמש

נושאים בעמוד

נגן וידאו

1

התקנת דודי שמש
התקנת דודי שמש

דודי שמש הם ההמצאה הגדולה לחיסכון אדיר באנרגיה. בעיקר בארץ שופעת שמש כמו ישראל, דודי שמש הפכו למראה קבוע על גגות הבניינים. במאמר הבא ננסה לענות על ההתלבטויות בהתקנת הדודים, תיקון והחלפה.
שמש הוא מוצר אשר משרת את דיירי הבית למשך 5 עד 10 שנים לפחות. החוק מחייב כל דירה בהתקנת דוד שמש באם התנאים מאפשרים זאת. בישראל ארץ השופעת שמש גם בימות החורף ניתן ליהנות ממים חמים כמשאב חופשי. הקולטים מנצלים את חום השמש לחימום מים למקלחת מפנקת. למרות זאת, לא כל מקום מאפשר התקנת דוד שמש בשל תנאי הבנייה. ברכישת דירות חדשות מקבלם, ההתלבטות לגבי התקנת דוד שמש נחסכת כיוון שהקבלן מחוייב לספק דירה עם דוד שמש.

האם זה כלכלי עבור דיירי הבית?
בהחלט כן. ההוצאה הראשונה לרכישה והתקנת דודי שמש היא אמנם גבוהה ועשויה לנוע על טווח מחירים בין 2,000 ₪ ל5,000 ₪ כולל הקולטים. כאשר המחיר תלוי בנפח הדוד. לאורך שנים, החיסכון בחשמל מחזיר את ההשקעה ההתחלתית.

איך בוחרים את נפח הדוד?

דוודים נמכרים בנפחים שונים, כאשר הקטן ביותר הוא 80 ליטר והגדול ביותר הוא 200 ליטר. נפח הדוד צריך להיבחר על פי מספר דיירי הבית כיוון שככל שהנפח קטן יותר כך חימום המים מספיק לזמן קצר יותר. בדירת חדר או חדר וחצי , דוד בנפח 80 ליטר יכול לשרת את הדיירים בצורה מספקת. אבל דירת 5 חדרים, אשר משרתת יותר נפשות בבית, תצטרך לרכוש נפח דוד גדול יותר.

מי מתקין דודי שמש?

ההתקנה של הדוודים חייבת להיעשות על פי תקן ישראלי. אל תתפתו לרכוש ולהתקין דוד שמש על ידי אדם פרטי המציע לכם את המחיר הנמוך ביותר. חשוב לדאוג לכך שבמידה ותהיינה תקלות במשך השנים שהדוד אמור לשרת את המשפחה, תהיה כתובת ברורה אשר מספקת אחריות על הדוד. כמו כן, חשוב שמתקין הדוד יהיה אדם מנוסה בתחום דודי השמש, בכל זאת מדובר בעבודה הכרוכה בטיפוס על גגות עם ציוד כבד והתעסקות עם חשמל ומים.

לכן מאוד מומלץ להזמין את התקנת הדוד מטען היצרן שרכשתם ממנו. אין זה פותר אתכם מלערוך השוואת מחירים המפרטת את עלות ההתקנה והגעת טכנאי למקום כחלק מהצעת המחיר הכוללת של הדוד. בטרם מגיע הטכנאי להתקין את הדוד שמש, עליכם לברר את המיקום והגובה ביחס לדירתכם כדי שיצטייד בציוד נכון להרמת הדוד והכלים להתקנה. מיקום התקנת המתג החשמלי לדוד ואת דרכי העברת הצינורות לדירה.

מוזמנים לקרוא בנוסף:

בית משותף

נושאים בעמוד

נגן וידאו

שרון מור- יצאת צדיק!

                Call Now Button