טיפול בעובש

נושאים בעמוד

נגן וידאו
טיפול בעובש
טיפול בעובש

טיפול בעובש

טיפול בעובש נשמע מפחיד ודוחה. העובש אכן מהווה פגיעה תברואתית וניתן למנוע אותו. אך כדי לטפל בו ביסודיות, ראשית נבין מה הוא עובש ואיך מונעים אותו.

מה זה עובש?

העובש הוא שם כללי לפטרייה המופיעה בשטח מסוים. יש להבדיל בין העובש שאנו מזהים על מוצרי מזון כמו גבינות לחם פירות וכו’ אשר מעיד כי פג התוקף שלהם לאכילה לבין עובש המצוי על קירות הבית, כאשר מזהים שטחים ספציפיים המכוסים כתמים חומים.

איך מגיע עובש לקירות?

לרוב העובש יתפתח בקירות חיצוניים בשל החשיפה שלהם ללחות. אם נוצרה דליפה או רטיבות גם בקירות פנימיים בדירה והיא לא טופלה, מהר מאוד יופיעו כתמי עובש הגורמים לקילוף של הקירות מהצבע והטיח. לרוב ניתן לפתור את בעיית העובש, אם היא מקומית, באמצעות קילוף ניקוי ייבוש וצביעה מחדש. אך במקרים בהם קשה להיפטר ממנו והוא חוזר, יש אנשי מקצוע אשר יכולים לטפל בעובש באמצעות חומרים ייעודיים ובפגיעה המינימלית במראה האסתטי של הקיר.

למה טיפול בעובש חייב להיעשות בהקדם?

העובש עשוי לגרום לתגובות אלרגיות אצל בני אדם כמו בעיות נשימה, עור וכד’. לא הרבה מודעים להשלכות הבריאותיות של עובש. אבל הצטננות, גרד וגירוי בעין הם בהחלט תסמינים העשויים להופיע במקרים של הופעת עובש. כדי להימנע מעובש חשוב יצור מקומות דלים בלחות כמה שניתן. זו הסיבה שדליפה או נזילות חייבות להיות מטופלות ביסודיות. אוורור הוא דבר חשוב בבתים בעיקר כדי למנוע ההתפתחות עובש במקומות המועדים להצטברותו כמו מקלחת, סביב הכיור, סביבת החלונות בימים גשומים.

דרכים למניעת עובש

כאמור הדרך למנוע את העובש בבית היא האוורור של כל חדרי הבית. אמבטיות ומקלחונים חייבים להיות עם חלון פתוח כל הזמן. הצטברות אדים במקלחת עם חלון סגור היא גורם עיקרי להצטברות עובש. התקנת קולט אדים ושומן מעל התנור מונע הצטברות של עובש בקירות ובכלל ריחות לא נעימים באזור. יחד עם זאת חשוב לשים לב לאזור הדחת הכלים הנוטה להיות לח ורטוב. איטום הצנרת בכל הבית הוא עניין חשוב מאוד למניעת עובש. בבתים ישנים הדורשים שיקום ישנן חברות אשר מטרתן הוא לטפל בנזקי מים ולשקם את הקירות בשל פגעי טבע וכיו”ב. חברות כאלה מתמחות במניעת עובש ובמתן טיפול יסודי לקירות. במקרים שאתם מרגישים כי העובש חוזר על עצמו, גם אם מנעתם סביבה לחה מומלץ להיוועץ במומחים לטיפול בעובש. חשוב לא להזניח טיפול בבעיה זו שכן היא עשויה להחריף ולגרום לנזקים בקירות שטיפולם יעלה לא מעט.​

מוזמנים לקרוא בנוסף:

שיפוץ דירה

נושאים בעמוד

נגן וידאו

שרון מור- יצאת צדיק!

                Call Now Button