עבודות חשמל

נושאים בעמוד

נגן וידאו
עבודות חשמל
עבודות חשמל

עבודות חשמל

עבודות חשמל נדרשות לא רק לשם הבטיחות אלא בעיקר כאשר מתכוננים לשפץ את הבית, לשנות נקודות חשמל ובכלל לשם בדיקת תקינות החשמל בבית. מבין כל עבודות השיפוצים עבודות חשמל הן המסוכנות ביותר וראוי כי ייעשו אך ורק על ידי חשמלאי מוסמך מקצועי ואמין . אז איך להבהיר לחשמלאי היכן למקם את נקודות החשמל בבית?

הסכם בכתב המפרט את כל עבודות החשמל בבית כולל עלויות

מה לעשות, לא כל אחד מתמצא בחשמל, לכן החשמלאים אשר עברו הסמכות והשתלמויות בנושא והם מנוסים בו יבצעו את עבודות החשמל בבית. העבודה הזו היא די מורכבת וראוי כי תיעשה בידיים מקצועיות ואמינות. לכן שלב תיאום הציפיות עם החשמלאי הוא ראשון בחשיבותו. על כל חלקי החשמל שיותקנו בבית, חשוב לקבל אחריות. כדי להתחיל בעבודות חשמל על החשמלאי לבדוק קודם כל את הלוחות הקיימים ואת תשתית החשמל הכוללת בבית. לאבחן כי התקנת גופי תאורה במקומות מועדים לסיכון לחשמל כמו האמבטיה, אכן מתאימים לעבוד בסביבה לחה.

חשוב לתאם כמה שקעי חשמל בעלי הבית צריכים בכל חדר והיכן למקמם. לדוגמה, המטבח דורש לפחות 5 שקעי חשמל במקומות שונים כדי שיוכלו לתפעל מכשירי חשמל בו זמנית: תנור, מיקרוגל, קומקום, בר מים, מערבל ועוד. חשוב כי יהיו ממוקמים במקומות נוחים לעבודה כדי שלא ייווצר מצב שבו חוטי החשמל יצטרכו להיות מתוחים. בעיקר במטבח, חוטי חשמל מתוחים מהווים סכנה גדולה מאוד. בסלון חשוב להקפיד על צנרת חשמל המאגדת את כל חוטי החשמל מהטלוויזיה, ממיר,
די וי די רמקולים וכיו”ב למקום אחד על מנת למנוע פיזור של חוטי חשמל. המאגדת תורמת גם לבטיחות וגם למראה האסתטי.

מה הוא לוח החשמל?

כיום יש בכל דירה חדשה לוח חשמל דירתי. בדירות הישנות יותר בבניינים מותקנים לוחות החשמל בחדרי המדרגות. אם הזמנתם חשמלאי לביצוע עבודות חשמל כלליות בדירה, חובה עליו לבדוק את לוח החשמל ולמקמו בתוך הבית, זאת על פי התקן הישראלי. הלוח חייב להיות מוגן בארון פלסטיק מיוחד עמיד בפני שריפות.

הלוח אחראי על אספקת החשמל מבחוץ לכל הנקודות בבית. בלוח קיים ניתוק מבוקר ראשי של החשמל בבית. כיום מחייב החוק כי תהיה הארקה בכל נקודת חשמל בבית לשם הבטיחות. המפסק מזהה בעיות בזרימת החשמל ומנתק את כל החשמל למניעת סכנה. חשוב לדעת כי כל עבודת שיפוצים כללית מחייבת את הקבלן להביא עימו חשמלאי לבקרה על מערכת החשמל בבית .​

מוזמנים לקרוא בנוסף:

עבודות צבע

נושאים בעמוד

נגן וידאו

שרון מור- יצאת צדיק!

Call Now Button