פתיחת סתימות

נושאים בעמוד

נגן וידאו
פתיחת סתימות
פתיחת סתימות

פתיחת סתימות לא מחייבת תמיד ידיים של אינסטלטור מקצועי, ישנן סתימות בכיור, בשירותים או בצנרת האמבטיה שניתן לשחרר אותם גם בעצמכם, אם הן לא מסובכות מספיק. הבאנו עבורכם את המדריך הבא לפתיחת סתימות עשה זאת בעצמך.

סתימה בכיור המטבח

כיור המטבח הוא מקום מועד להצטברות של לכלוך ושומן שהם עשויים להיות הגורם העיקרי לסתימה. לכן ישנה רשת מתכת עגולה המגנה על לכלוך גדול מדיי לעבור דרכה. שאריות מזון ושומן העוברים דרך הכיור מצטברים בסיפון שהוא מיכל קטן בתחתית הכיור. הלכלוך שוקע במיכל הקטן ורק מים עוברים לצינור המוגבה ממנו לביוב. במקרה שהצטבר יותר מדיי לכלוך בסיפון, לא מתאפשר מעבר חלק של מים בצנרת. לכן , הצעד הראשון לפתיחת סתימה בכיור הוא באמצעות פומפה השואבת את הלכלוך חזרה לכיור וכך נפטרים ממנו. במקרים קשים יותר, אין ברירה אלא לפתוח את הסיפון ולרוקן אותו משאריות הלכלוך והשומן שהצטבר. לאחר מכן באמצעות מברג, לנסות להוציא שאריות מזון נוספות בצינור מן הכיור ולוודא שמעברי המים ריקים.

סתימה בשירותים

בבניינים משותפים, הצינור מהשירותים המוביל לביוב הראשי היא משותפת. ייתכנו מקרים שאחד השכנים ישליך פסולת שאינה מתפרקת במים והיא תיעצר בצנרת של השכנים מלמטה והורדת מים בשירותים שלהם תגרום לאסלה לעלות על גדותיה. לכן חשוב לדעת כי השלכת מגבונים או בדים או כל פסולת שאינה מתפרקת במים ועשויה לסתום את הביוב יכולה לגרום לסתימה בצינורות הביוב של הבניין. הדרכים לפתוח סתימה בשירותים בעצמכם יכולה להיעשות ביעילות על ידי החדרת קפיץ המחובר למוט (ניתן לרכישה בכל חנות הכל לבית) ולנסות לדחוף הלאה את הגורם המפריע. הדרך השנייה לפתיחת סתימות בשירותים היא על ידי נוזל לפתיחת סתימות המכיל חומצה המפרקת את הפסולת התקועה ומאפשרת מעבר חלק של מים. חשוב לדעת כי החומצה תעבוד רק לאחר ריקון כל המים מהאסלה.

סתימה באמבטיה

האמבטיה נסתמת לרוב מהצטברות של שאריות שיער במעברי המים לביוב. לכן מומלץ לבעלי שיער ארוך לנקות אחרי המקלחת את השיער שהצטבר בפתחים כדי למנוע הצטברות שיכולה לגרום לסתימה. במקרים כאלה, מלבד האפשרות לאסוף את השיער מהפתח, ניתן לפזר חומר הנקרא “סודה קאוסטיק” שהוא מכיל חומצה וראוי להזהיר את בני הבית לא להתקרב עד שהחומר ימיס את הלכלוך בפתחים. חשוב לא לפזר את החומר כשיש מים אלא קודם לרוקן אותם. זהו חומר רעיל ויש להימנע משימוש שאינו זהיר שלו.

לסיכום, סתימות יכולות להמנע על ידי תחזוקה טובה של מערכת האינסטלציה בבית. אם ניסיתם את כל הדרכים המובאות כאן ועדיין לא שוחררה הסתימה, זה הזמן לקרוא לאינסטלטור .

 

מוזמנים לקרוא בנוסף:

איתור נזילות

נושאים בעמוד

נגן וידאו

שרון מור- יצאת צדיק!

                Call Now Button