תיקון דודי שמש וקולטים – מידע שחשוב לדעת

נושאים בעמוד

נגן וידאו

דודי שמש וקולטים נמצאים כמעט על כל הגגות בישראל – הם מחויבים על פי חוק בהתקנה בכל נכס חדש, שומרים על חמימות המקלחת ולמעשה על איכות החיים. בכתבה הבאה מידע רלוונטי באשר לפעילות דודי השמש והקולטים. לכן, אם גם אתם מתלבטים כיצד להתנהל עם דוד השמש שלכם – הכתבה הבאה נועדה במיוחד עבורכם.

תיקון דודי שמש - אינסטלטור שרון מור

תיקון דודי שמש וקולטים

תיקון דודי שמש וקולטים צריך להתבצע רק על ידי אנשי מקצוע מוסמכים, על מנת שלא ליצור נזקים לציוד. יש להימנע מכל שירות מטעם מתקינים שאינם עומדים בדרישות המקצועיות, שכן תיקון ללא מיומנות רשמית עלול להיחתם בנזקים.

מהן התקלות הנפוצות ביותר בדודי השמש?

כאמור, דודי השמש נמצאים כמעט בכל בית, כאשר מבוצע בהם שימוש יומיומי. בהמשך לצורך המתמשך בהם דודי שמש נחשבים למוצר יציב, אולם כמו בכל מוצר אשר מבוצע בו שימוש רב נוצרים עם הזמן שחיקה ותקלות.

  1. נזילה בדוד

נזילה בדוד השמש נגרמת כתוצאה מנזילה בצינורות אשר מחוברים לדוד ואחראיים על הזנתו במים, או מהתיישנות והיסדקות הדוד עצמו לאחר שהתיישן. במקרה הראשון לרוב מדובר בתיקון פשוט למדי אשר מצריך החלפת צנרת בלבד, אולם במקרה של דליפה עולה הצורך להחליף את הדוד בשלמותו.

  1. תקלה בקולטים

במידה והמים בדוד קרים למרות שהשמש חמה, כדאי לבצע בדיקה לקולטי השמש. הסיבה למים הקרים היא לרוב סתימת הקולט בהמשך להצטברות אבנית אשר פוגעת משמעותית ביעילותו. הפתרון הוא לרוב לשטוף את הקולט או להחליף אותו באחד חדש.

  1. תקלה בגוף החימום

אם המים נגמרים מהר אף על פי שהדוד דולק זמן רב, ייתכן שישנה תקלה בגוף החימום. כמו הקולטים, גם לגוף החימום נטייה לצבור אבנית שפוגמת בפעילותו התקינה. כמו כן, גוף חימום שאינו תקין מוביל לצריכת חשמל מופרזת. במקרים כאלה יש לבצע החלפה לגוף החימום של הדוד.

לסיכום

למען חימום מיטבי וחסכון בצריכת החשמל, יש לבצע בדיקה בדודי השמש והקולטים ולהחליף רכיבים אחת לתקופה גם ללא תקלה ממשית – זאת מכיוון שהדוד וקולטי השמש הם רכיבים שצוברים בלאי לאורך הזמן כתוצאה משימוש אינטנסיבי לפרק זמן ממושך. תיקון דודי שמש וקולטים הוא דבר שיש להשקיע בו את תשומת הלב שלכם בשביל להימנע מאי נעימויות עתידיות.

נושאים בעמוד

נגן וידאו

שרון מור- יצאת צדיק!

                Call Now Button