תיקון צנרת מים

נושאים בעמוד

נגן וידאו
תיקון צנרת מים
תיקון צנרת מים

תיקון צנרת ביתית או ציבורית היא אחת העבודות הדחופות שאינסטלטורים נקראים אליהן. פיצוצים בצנרת מחייבים ניתוק של המים מהמפסק הראשי כדי למנוע בזבוז וחשבון מים מנופח. כדי לחזור לשגרת החיים, חייבים לעלות על בעיית הצנרת ולטפל בה כראוי. תיקוני צנרת – למה צריך להיות מוכנים?

אורך החיים של צינורות אינסטלציה

לצינורות האינסטלציה יש תוחלת חיים מוגבלת. לאורך הזמן היא נשחקת, נוצרים בה סדקים והאיטום שלה הופך להיות מוגבל. כמו כן, צינורות הטמונים באדמה יכולים להיות מופרעים משורשים וזעזועים על האדמה שיכולים לפגוע בצינורות ולגרום לדליפה או לפיצוצים במקומות שונים בצינור. אם מדובר בצינורות מתכת שהתפוצצו יש צורך בהחלפה של כל הצינור והמחברים שלו. זהו תיקון שרק אינסטלטור המתמחה בבעיות צנרת מצויד בציוד הנדרש והידע לתיקון טוב ויסודי של מערכת האינסטלציה. כיום, מערכות אינסטלציה מתקדמות ולרוב הצינורות עשויים מפלסטיק קשיח וחזק המאפשר תיקונים הרבה יותר פשוטים.

תיקון צנרת מים
דרכים שונות לתיקון צנרת בבית
אם זיהיתם כתמי רטיבות או ריח עובש בקירות, כנראה שמקורה בנזילה מאחד צינורות האינסטלציה לאורך הקיר.

במקרים כאלה, האינסטלטור מאתר את מקום הנזילה המדויק באמצעות מכשור פונקציונלי ומלביש על האזור הבעייתי חלק צינור האוטם את הנזילה. בניגוד לצינור מתכת שצריך להחליף את כולו במידה ומדובר בבעיה מקומית.

האינסטלטור אמור לדאוג להלבשת החלק על הצינור הקיים בצורה אדוקה מספיק כדי שיהיה איטום חזק דיו המאפשר מעבר חלק של המים בצינורות. מקרים בהם הצינורות נמצאים בשרוול, כלומר נמצאים בעוד צינור, מחליפים את הצנרת הפנימית בין שני מחברים ובכך מתקנים את בעיית הצנרת שנוצרה

תיקון צנרת ברצפה

כאשר קיימת בעיה בצנרת שמתחת לבלטות בבניין דירות, מרגיש את זה הדייר מלמטה.

כתמי רטיבות בתקרה שלא בימים גשומים ודליפה של טיפות קטנות ממנה מעידים על צינור בעייתי ברצפה של השכן מלמעלה. אין מנוס לאינסטלטור מלבד לפרק את הרצפות ולתקן את אותה צנרת בעייתית.
זהו תיקון יקר עבור אותו שכן כי הוא ייאלץ לפצות את שכנו מלמטה על נזקים שנגרמו לדירתו בשל בעיית צנרת.

טיפ לסיום

בעיות צנרת אינסטלציה הן יקרות מאוד. אם זיהיתם צנרת תקולה בדירתכם מומלץ כי תתקנו אותה בהקדם לפני שתחריף וכך עלות התיקון תעלה. אם יש ברשותכם פוליסת ביטוח דירה, בדקו אם היא כוללת תיקוני צנרת, כך חברת הביטוח תוכל להשתתף עמכם במימון תיקונים די יקרים. תיקוני צנרת היא עבודה לאינסטלטורים מוסמכים ומקצועיים.

מוזמנים לקרוא בנוסף:

התקנת דודי שמש

נושאים בעמוד

נגן וידאו

שרון מור- יצאת צדיק!

                Call Now Button